Step 2: Payment Information

In order to start taking lessons, you'll need to sign up for our pay-as-you-go Automatic Billing plan or purchase a prepaid lesson package. If you haven't filled out the registration form yet, please go here.

If you're looking to purchase a lesson package as a gift, please check out our gift card page.

or

Automatic Billing Plan

Automatic Billing is our simple, pay-as-you-go plan. At the end of each month, you'll be billed for the lessons you took during that month.There is a billing limit of $600, so if you want to take more than $600 of class per month, you'll have to pay separately for the additional sessions.

Lessons for students on this plan are billed at a rate of $60/hour + $10/hr for each additional student.



Prepaid Lesson Packages

If you would like to prepay for your lessons, we offer lesson packages at the following increments.


One Student Two Students
4 Hour Package $260 ($65/hr) $300 ($75/hr)
8 Hour Package $480 ($60/hr) $560 ($70/hr)
12 Hour Package $660 ($55/hr) $780 ($65/hr)

If you have more than two students in your private lesson, please let us know and we can send a custom invoice via email. Thanks!

Choose Lesson Package:
First Name
Last Name